Film Przyciąganie – z czego wynika dysonans między opiniami widzów a ekspertów filmowych

Film Przyciąganie – z czego wynika dysonans między opiniami widzów a ekspertów filmowych

Stare porzekadło mówi, że jaki jest koń, każdy widzi i nie ma o nim, co dyskutować. Jednak maksyma ta nie ma zupełnie pokrycia w kinematografii. Tam na tę samą rzecz można spojrzeć z zupełnie odmiennego punktu widzenia. Z takim zjawiskiem zderzył się na przykład film Przyciąganie: https://film-milosc.pl/film-science-fiction-przyciaganie-online/

Jak odebrali go widzowie?

W większości bardzo pozytywnie. Imponował im na przykład szkielet statku kosmicznego pokazany z perspektywy 3 D. Podobały się im kreację aktorskie, które ich zdaniem były ukierunkowane na to, by trzymać widza w ciągłym napięciu i nieświadomości, co się zaraz wydarzy. Do gustu oglądającym przypadły również stroje obcych i sposób, w jaki porozumiewali się z Ziemianami. Swoje zrobiły także nowoczesne efekty dźwiękowe i cyfrowe. Dzięki kamerom i innym sprzętom wszystkie sceny batalistyczne wypadły dość realistycznie.

A jaką opinię wyraziła druga strona?

Według doświadczonych krytyków filmowych produkcja ta to zwyczajny gniot, który żeruje na najniższych instynktach ludzkich. Fachowcy nie znaleźli w niej niczego inspirującego. Poszli nawet o krok dalej i nazwali ją nieudolną repliką kina amerykańskiego. Wedle ich opinii powyższy rosyjski thriller to zwyczajny miszmasz, w którym nic tak naprawdę nie jest klarowne. Pełno w nim niedomówień, błędów merytorycznych i niepasujących do siebie scen.

Krytycy zarzucają rosyjskim producentom, iż realizując swój film, ślepo odwzorowali amerykańskie wzorce- ignorując przy tym sprawdzone już przez siebie alternatywne drogi kręcenia filmów akcji, które zdały egzamin. Jak widać, ile ludzi, tyle opinii.

Back to Top